Proces Twórczy

01
Każdy projekt zaczynam od eksplorowania inspiracji, które będą wiodące dla danej realizacji. Poszukuję różnego rodzaju zdjęć, kolorów, faktur, materiałów, aby znaleźć odpowiedni klimat i temperaturę. Podczas tego research’u dokonuję wstępnej selekcji i zaczynam układać na planszy te elementy, które wzbudziły moje zainteresowanie. Zazwyczaj spośród nich wyłaniają się główne motywy i akcenty, na bazie których kształtuje się cała wizja projektu.
02
Często metodą prób i błędów, ciągłego zestawiania ze sobą oraz separacji różnych elementów, dążę do uzyskania upragnionej harmonii. Jest to niezwykle ekscytujący proces, w którym czasem dzieją się zaskakujące rzeczy.
03
Proces twórczy trwa bezustannie i wymaga stałej uważności, gdyż jedna myśl, słowo, zdarzenie lub sytuacja może odegrać istotną rolę w udoskonalaniu projektu. Konsekwentnie trzymam się wizji i głównego kierunku, zostawiając jednak margines na twórcze eksperymenty dla uzyskania jak najlepszego efektu.

Gdzie szukam inspiracji?

Inspiracje i pomysły często „przywożę” z podróży z różnych zakątków świata. Odkrywając bogactwo kultur na kontynencie europejskim, azjatyckim, afrykańskim oraz Ameryki Północnej, poznając różnorodność smaków, kolorów, zapachów, szukam klucza do tworzenia nowych rozwiązań. Odmienne konteksty kulturowe fantastycznie pobudzają wyobraźnię i poszerzają jej granice.

Czerpię z dorobku przeszłości, aby tworzyć przyszłość, dlatego gdziekolwiek jestem odwiedzam różnego rodzaju muzea, wystawy oraz bazary z produktami handmade.
Jestem fanką niszowych firm, które odnoszą się do dziedzictwa kulturowego, a także korzystają z dostępnych lokalnych surowców.